Ką reikėtų valgyti (o ko ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki

heading_title

Tai, ką valgote, daro tiesioginę įtaką jūsų plaukų sveikatai. Atkreipkite dėmesį į maisto produktus, kuriuos turėtumėte valgyti (ir kurių ne), kad plaukai būtų stiprūs ir sveiki.

Sveika mityba padės ne tik numesti svorio, bet ir pašalins ligas bei pagražins odą ir plaukus.

Sėklos

Tai yra super maistas, kuris buvo naudojamas šimtus metų ir garsėja kaip pagrindinis ingredientas, gerinantis imuninės ir nervų sistemos funkcijas. Jos turi vitamino A, B ir gerai žinomo biotino – būtinos maistinės medžiagos stiprinti plaukus ir užkirsti kelią plaukų slinkimui.

Geriausia, jei sėklos vartojamos kasdien, galite pasirinkti linų, chia, moliūgų, sezamo, saulėgrąžų sėklas,   jas sumaišyti  į jogurtus, košę, salotas, pieno kokteilius.

Graikiniai riešutai

Riešutuose esantys sveikieji riebalai yra puikus sąjungininkas kovojant su plaukų slinkimu. Juose esančios riebiosios rūgštys prisideda prie elastingumo formavimo ir skatina plaukų augimą, maitindamos plaukus nuo šaknų, taip padidindamos jų stiprumą. Graikiniuose riešutuose gausu vitamino B ir biotino, kuris yra geriausias kokteilis plaukams.

Morkos

Betakarotinai suteikia morkoms oranžinę spalvą, taip pat šie antioksidantų komponentai padeda kūnui sintetinti vitaminą A, kuris yra būtinas plaukams stiprinti ir gražinti. Gerkite morkų sultis ir mėgaukitės jų teigiamomis savybėmis.

Špinatai

Špinatai yra labai sveikas maistas. Ar prisimenate Papajų ir koks stiprus jis buvo valgant juos? Špinatuose gausu vitamino A, C ir geležies – maistinių medžiagų, kurios stimuliuoja galvos odos kraujotaką ir apsaugo nuo plaukų slinkimo. Patartina juos vartoti žalius ir ekologiškai užaugintus.

Ko reikėtų vengti

Jei nenorite, kad jūsų plaukai iškristų ir atrodytų skurdžiai, nuobodūs ir silpni, būkite labai atsargūs pasirinkdami dietą. Patartina sumažinti arba pašalinti cukrų, kuris stimuliuoja insulino ir vyriškų hormonų gamybą.

Mažai baltymų turinti dieta taip pat sukelia plaukų silpnumą ir lūžinėjimą, taip pat dietos, kurių metu vartojama daug glikemijos turinčių maisto produktų arba negeriama pakankamai vandens.


 Ar ketinate šiuos patarimus pritaikyti savo sveikoje mityboje, kad jūsų plaukai būtų stiprūs ir sveiki?